Fethiye Otelleri

Fethiye'de Bulunan Oteller
Fethiye'deki Yıldızlı Oteller, Belcekız ve Ölüdeniz'deki Tatilköyleri, Hisarönü Resort Otelleri, Çalış Apart Otelleri ve Butik Oteller         Devamı

Fethiye'nin Gezi Mekanları

Fethiye'de Gezilecek Yerler
Fethiye birçok uygarlığa ev sahipliği yapmasından dolayı tarihi mekanlar ve doğal güzellikler açısından bir cazibe merkezi olmuştur.     Devamı.

Reklam İçin İletişim

Arayın Görüşelim
Web sayfamızda reklam vererek doğru müşteri kitlesine etkili şekilde ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mesaj Yaz

     

 

 Kiralık Villa Fethiye

     
  Kampanyalı Oteller  
     
   
 

 Fethiye Otelleri

   Ölüdeniz Otelleri

    Hisarönü Otelleri

 Ovacık Otelleri

    Çalış Otelleri

 

 

 

   FETHİYE SAKLIKENT
  

Saklıkent Kanyonu:

Saklıkent Kanyonu, dünyada esine az rastlanır bir doğa harikasıdır. Türkiye`nin en büyük kanyonu olma özelliğini taşıyan Saklıkent'in uzunluğu 18 km civarındadır. Gökyüzünü örtercesine yükselen kayalar arasında doğan koca nehir saniyeler içerisinde kayalar içersinden fışkırarak Karaçay adı verilen bir nehri doğurur. Bu nehir bir süre sonra Esen çayı ile birleşerek Kumluova Çayağazı Kumsalından denize dökülür. Aynı zamanda Karaçay Fethiye Kaş ilçe sınırını belirler.
Saklıkent Tlos antik şehrine cok yakındır. Saklıkent'te Jeep Safari, Dağcılık, Rafting ve Doğa Yürüyüşleri gibi bir çok alternatif spor dallarını yapma imkanı vardır.

 

Saklıkent'e Nasıl Gidilir?

Saklıkent’e, Fethiye Antalya karayolunu takip ederek ulaşabilirisiniz. Fethiye Kemer sapağına geldikten sonra, kavşaktan Saklıkent tabelasının gösterdiği şekilde sağa  yirmi bir kilometre daha gitmeniz halinde Saklıkent'in eşsiz doğal güzelliğiyle karşılaşacaksınız. Saklıkent'e gelmeden on kilometre önce Yakapark yönüne dönmeniz halinde, ilk önce Tlos antik tiyatrosu ve tarihi kalıntıları sonrada Yakapark alabalık tesislerine ulaşabilirsiniz. Büyük çınar ağaçlarının altında yiyeceğiniz balık ve ardından içeceğiniz bir semaver çay size unutamayacağınız bir deneyim yaşatacaktır.

Saklıkent yönüne giderken yolda kır gazinosuna ve  Kayadibi Köyüne uğrama imkanınız da var. Kayadibi köyü kanyon girişi ücretlidir. Kanyondaki Eşen Çayı yaz aylarında da yoğun şekilde akmaktadır. Çayın üzerine konan tahta iskelelerde yemek yemenin keyfi ayrı bir güzeldir. Kanyon sonuna ulaşmak çok güç. Fethiye ziyaretçilerine tavsiye edilir bir bölge.