Fethiye Otelleri

Fethiye'de Bulunan Oteller
Fethiye'deki Yıldızlı Oteller, Belcekız ve Ölüdeniz'deki Tatilköyleri, Hisarönü Resort Otelleri, Çalış Apart Otelleri ve Butik Oteller         Devamı

Fethiye'nin Gezi Mekanları

Fethiye'de Gezilecek Yerler
Fethiye birçok uygarlığa ev sahipliği yapmasından dolayı tarihi mekanlar ve doğal güzellikler açısından bir cazibe merkezi olmuştur.     Devamı.

Reklam İçin İletişim

Arayın Görüşelim
Web sayfamızda reklam vererek doğru müşteri kitlesine etkili şekilde ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mesaj Yaz

     

 

 Kiralık Villa Fethiye

     
  Kampanyalı Oteller  
     
   
 

 Fethiye Otelleri

   Ölüdeniz Otelleri

    Hisarönü Otelleri

 Ovacık Otelleri

    Çalış Otelleri

 

      

    FETHİYE ÖLÜDENİZ
 

  ÖLÜDENİZ:

Fethiye' nin dünyaca ünlü plajı Ölüdeniz, yeşil ile mavinin örtüştüğü tam bir doğa harikasıdır. Yapısı itibariyle bir iç denizi andıran Ölüdeniz sakin, pırlanta gibi sularda serinleyip yüzmek ve su sporları yapmak isteyenler için ideal bir ortamdır. Ölüdeniz Fethiye'nin bir diğer ünlü plajı Belcekız sahiline bitişik olup Türkiye deki diğer doğal parklar gibi korunmaktadır.  Ölüdeniz kumsalı yüzde seksen iki oyla 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir.

Ölüdeniz turizm açısından oldukça gelişmiştir. Likyalılarda ışık ve güneş diyarı, Ortaçağ'da "Uzak Diyar" olarak tanınır, Anadolu'nun güneybatısında yer alan Teke Yarımadası'da bulunur. Türkiye'de bulunan deniz kulağı (lagün) oluşumlarından biridir.

Ölüdeniz, adı gibi durgun bir göl niteliğindedir. En fırtınalı günlerde Belceğiz kıyıları dalgalarla boğuşurken, Ölüdeniz çarşaf gibi serilmektedir.

 

Fethiye Ölüdeniz'e Nasıl Gidilir?

Uçakla :
Fethiye`ye uçak ile gitmek isteyenler için iki alternatif var;

Dalaman havalimanı:
Dalaman havalimanı Fethiye şehir merkezine 30 dakika mesafededir. Dalaman havalimanından kiralayacağınız bir araçla yâda transfer yapan firmalar ile gelebileceğiniz gibi 10 dakikada taksi ile Dalaman merkezine gelip buradan Fethiye`ye 30 dakikada bir kalkan otobüsler ile gelebilirisiniz. Ayrıca havalimanından kalkan HAVAŞ servislerini de kullanabilirisiniz.

Antalya havalimanı:
Yaklaşık 2 saat 30 dakika uzaklıktadır. Havalimanından kiralık araç yada transfer firması ile gelmeniz mümkün olduğu gibi Antalya merkezden sık sık kalkan otobüsler ile de gelebilirsiniz. Ayrıca havalimanından kalkan HAVAŞ servislerini de kullanabilirisiniz.

 Kara yolu ile:
Hemen hemen tüm büyük şehirlerden Fethiye`ye direk olarak otobüs bulunmaktadır. Kendi aracınız ile de Fethiye`ye gelmeniz mümkündür. Bu durumda aşağıdaki güzergahları izleyebilirisiniz.

Ankara yönünden: Ankara-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Söğüt-Kemer-Fethiye

İstanbul yönünden: İstanbul-İzmit-Sakarya-Kütahya-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Söğüt-Kemer-Fethiye

İzmir yönünden: İzmir-Aydın-Muğla-Dalaman-Fethiye