Fethiye Otelleri

Fethiye'de Bulunan Oteller
Fethiye'deki Yıldızlı Oteller, Belcekız ve Ölüdeniz'deki Tatilköyleri, Hisarönü Resort Otelleri, Çalış Apart Otelleri ve Butik Oteller         Devamı

Fethiye'nin Gezi Mekanları

Fethiye'de Gezilecek Yerler
Fethiye birçok uygarlığa ev sahipliği yapmasından dolayı tarihi mekanlar ve doğal güzellikler açısından bir cazibe merkezi olmuştur.     Devamı.

Reklam İçin İletişim

Arayın Görüşelim
Web sayfamızda reklam vererek doğru müşteri kitlesine etkili şekilde ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mesaj Yaz

     

 

 Kiralık Villa Fethiye

     
  Kampanyalı Oteller  
     
   
 

 Fethiye Otelleri

   Ölüdeniz Otelleri

    Hisarönü Otelleri

 Ovacık Otelleri

    Çalış Otelleri

 

 

   FETHİYE TARİHİ KAYAKÖY

 

KAYA KÖYÜ—KÜLTÜRLERİN MOZAİĞİ:

Fethiye'nin ötesine güneye doğru kıvrılarak uzanan 7 km lik tırmanma yolunu takip ettiğinizde  Anadolu'da yaşayan Yunanlılarının 1922 lere kadar yaşadığı muhteşem bir antik yerleşim alanına ulaşırsınız.

Kayaköy, birbirinden çok farklı iki yerleşim alanından oluşmaktadır. Bunların birincisi, turizmde de önemli yeri olan, 19. yüzyıl başında kurulmuş, yamaçlara dayalı ve nispeten yakın tarihli bir yerleşim olmakla birlikte, Osmanlı Devleti'nin son dönemlerinde, tamamı Rum, 3000 nüfuslu bir kasaba boyutuna ulaşmış, eski adları Levissi veya Karmylassos şeklinde geçen köydür. Köyde yaklaşık 3000 bina, 5 doktor, 3 eczane, 1 okul, 2 büyük kilise ve 10 dan fazla manastır vardı. 30 Ocak 1923 günü, Türk ve Yunan hükümetleri arasında mübadele antlaşması imzalandı. Bu antlaşmaya göre, Türkiye'de yaşayan Yunanlılar Yunanistan'a, Yunanistan'da yaşayan Türkler de Türkiye'ye gönderileceklerdi. Kayaköy’deki Yunanlılar Yunanistan'a geri döndüler ama Yunanistan'da yaşayan Türkler Türkiye'ye geri dönmediler. 1957 Fethiye Depremi ile evler harabeye dönüşmüş olsa da, canlı müze niteliği ile turistlerin büyük ilgisini çekmektedir.